ZEYNEL EROĞLU

 

zeynel-eroglu-kim

 

1964 yılının yaz ayında 6 çocuklu bir ailenin ilk çocuğu olarak, Tokat’ın Niksar ilçesinde dünyaya geldi. Medyum Zeynel Eroğlu, üstadım diye nitelendirdiği babası Hüseyin efendi gibi insanların manevi sorunlarına çare bulmaya çalışan 21. Yüzyıl metafizik uzmanıdır. Eroğlu, medyumluk özelliği kurslarda veya eğitim kurumlarında öğrenilebilecek bir yetenek olmadığı için, işinin kendisine aile mirası olarak kaldığını dile getiriyor. İlk hocası ve akıl danışmanı babası Hüseyin Efendi olduğunu söyleyen Zeynel Eroğlu, bugüne kadar gerçekleştirdiği bütün başarıları adeta babasına adayarak kendisine borçlu olduğunu söylüyor.

Hayatı kavradığımız günden itibaren ilk yaptığımız şey çevremizi tanımaktır. Eşyaları, doğayı ve en önemlisi yakınımızdaki insanları tanırız. Bu insanlar arasında bizim için çok önemli aile büyükleri, politikacılar ve bazen de film yıldızları bulunur. Hepimiz bir takım özelliklerini kendi üstümüze giydirmeye çalışırız. Onlar gibi giyinir, onlar gibi davranmak için çaba gösteririz. Her insanın bu tip bir evresi olur ve o insanı kendisine idol olarak görerek yaşam ustası rolünü verir. Zeynel Eroğlu da babasını hayatının her alanında örnek aldığı bir yaşam ustası olduğunu dile getiriyor. Babası Hüseyin efendiden aldığı hayata dair dersleri ve yaşama bakış açısına fikirlerinin yansımalarını kendine has üslubu ile şu şekilde anlatıyor; ‘Babam rahmetli Hüseyin Efendi (Mekânı Cennet olsun) çok ünlü, güçlü ve bilgili bir havas üstadıydı. Rahmetlinin kapısına yurdun dört bir yanından cinlenmiş, çarpılmış ve büyülenmiş hastalar gelirdi. Babam büyük bir titizlikle gelenlerin sorunlarını dinler fakat neden ve nasıl olmuş kısmını kendisi söylerdi. Yani bir nevi önce teşhis ederdi. Bu teşhis sonucunda da tedavi için yapılması gerekenleri söylerdi. Kimseyi kandırmadı. Kimse ile bir sorunu olmadı. Kimseye bir kötülük yapmadı. Kapısına geleni geri çevirmedi. Ancak başkalarına kötülük yaptırmak için gelenleri, onun kalbini kırmadan nazik bir şekilde istediğinin yanlış olduğunu ve bu işten vazgeçmesi gerektiğini de ima ederek geri gönderdi. Ben bu ortam üzerinde büyüdüm. Yaklaşık 40 yıldır Cinlerin, Büyülerin, Nazar ve her türlü manevi sorunların içinde büyüdüm. Sorunlar gördüm. Çareler gördüm. Babamın yanında yetiştim. Onun tabiri ile söyleyecek olursam elini aldım diyebilirim. Ancak yerini alabilmemin mümkün olmadığını biliyorum.”

Zeynel Eroğlu hayatının nerede ise yarısından çoğunu metafizik ilimleri ile alakalı yaptığı çalışmalar ve araştırmalarla geçirdi. İnsan hayatının devam ettiği sürece, öğrenecek ve araştırılacak şeylerinde asla bitmeyeceğini savunuyor. Bütün bunların yanı sıra Astroloji, Modern, Klasik, Vedic (Hint) ve Çin Astrolojisi ile ilgili uğraşları bulunan Zeynel Eroğlu; Ruhsal Şifa, Reiki, NLP, Feng Shui, Hipnoz ve Çakra Açma çalışmaları da yapmaktadır. Özellikle Metafizik anlamında yaptığı çalışmalar ile birlikte ulusal kanallarda tartışma programlarına katılarak kendisine yöneltilen soruları cevaplamış; bunun yanı sıra uzman TV adlı web sitesinde metafizik ile ilgili toplumun merak ettiği konulara açıklık getirmiştir. Medyumluk alanında en iyi olabilmenin verdiği sorumlulukların bilincinde olan Eroğlu, çalışmaları ile görsel basının yanı sıra yazılı basınında ilgisini çekmiştir. ‘Okuyorum, çalışıyorum, öğreniyorum ve anlıyorum’ ilkeleri ile hareket ederek, kendisine danışanları da bu duyguları ve kavramları aşılamaktadır.

Babası Hüseyin efendiden öğrendiklerinin yanı sıra bilgisini her zaman diri tutarak üstüne katma çabası içerisinde olan Eroğlu; Arapça, Osmanlıca ve Türkçe kaynakları araştırarak kendi benliğinde bir sentez oluşturmuş, ayrıca bu birikimleri de bir kitap haline getirme hedefini taşıyor. Metafizik ve Havas konusunda ki eğitimini babasından alan Medyum Zeynel Eroğlu, astroloji eğitimini yakın dostu Öner Döşer’den, Hint Astrolojisi eğitimini de yine kendisi için dostluk değeri büyük olan Merih Akalın’dan almıştır. Astroloji ve Astrolojik analizler ile ilgili merak edilenler hakkında ise;

“Astroloji’ye bakışımız ile ilgili toplumca yapılan bir yanlışı düzeltmek istiyorum. Astroloji sadece burçlar demek değildir. Burcunuzun o gün gazete ya da dergide ve internet sitesinde yer alan yorumunu okumakta astroloji demek değildir. Astroloji, gökyüzü bilimi ve gökyüzünde oluşan olayların kişisel, toplumsal ve kültürel hayatımıza olan etkilerinin toparlandığı kocaman bir sentezdir. Burç ise doğduğumuz anda güneşin içinde bulunduğu Zodyak takımyıldızlarının karşılığı olan simge olmaktan ötedir. Astrolojik Bilgilere sahip olmak kişinin hayata bakış açısını, dolayısı ile hayata karşı olan direncini güçlendirir. Astroloji kişiye hem günlük, hem aylık, hem yıllık olası yaşamsal tahminler verir…”

şeklinde dile getiriyor.

Şu an; İstanbul – İstinye’de çalışma ofisi ve eğitim sınıfı bulunan Eroğlu, Astroloji, Havas, Yıldızname ve Kozmik ilimlerle ilgili özel dersler verirken; aynı zamanda Gizli İlimler ve Metafizik anlamda yardımlarını da sürdürmektedir…

 

Ayrıntılı Bilgi için bknz. ZEYNEL EROĞLU