MUNDANE-DÜNYA ASTROLOJİSİ EĞİTİMİ

 

mundane-astrolojisi

 

Mundane-Dünya Astrolojisi ülkelerle, siyasi partiler ve küresel olaylar ile ilgili astroloji dalıdır…

Dünya da yaşanan olaylar sırasında Güneş, Ay ve gezegenlerin hangi pozisyonda olduğunu sorgulama ve çözümleme tekniğidir. Güneşin, ayın ve gezegenlerin dizilimine göre ve hangi pozisyonda olduğuna göre olayların gidişatı değerlendirilir. Çıkarılan haritada evlerde bulunan yıldız dizilimi ve bu dizilimin açılarına bakarak yorumlama yapılır.

Mundane Dünya Astrolojisi Eğitimi, bireysel ve genel toplum arasındaki ilişki ile ilgilidir. Bu çıkarılan astro-harita, bize dünyanın diğer bölgelerine bireyin ilişkisini görmek için izin teknikleri ile başlar. Siyasi, sosyal ve ekonomik peyzaj gezegen döngülerinin merceğinden araştırılıp nerede mundane astroloji üzerine bir olay varsa, takip ederek yaşanılanların bağlantısını çözmek anlamına da gelmektedir.

Mundane Astroloji, ülkeleri, toplumları, toprak ve arazileri, birlikte yaşanılan toplulukları ilgilendirir. Daha kısa ve net bir ifade ile Mundane Astroloji, Dünya Astrolojisidir. Dünya da yaşanan tüm toplumsal olaylar, insanlar, kitleleri ilgilendiren konular, kamu, ticaret, anlaşmalar, dini ve adli dünya, asker, maddi konular, bankalar gibi kamu ve kamuyu ilgilendiren her şey ile yakından ilgilidir.

MUNDANE ASTROLOJİ HARİTASI ÇIKARMAK İÇİN

Mundane Astroloji Haritası çıkarmak için bilinmesi gerekenler:

 • Her şeyden önce ülkenin ya da topluluğun doğuş yılı ya da bağımsızlık tarihi,
 • Ülkenin devlet başkanının doğum yılı,
 • O yılın içinde gerçekleşen önemli olayların tarihleri,

Bu bilgiler kullanılarak ülkelerin ya da toplumların Astroloji planı ve haritası çıkarılabilir.

Şimdi, Mundane Astroloji de Gezegenlerin, yıldızların, burçların ve evlerin hangi rolü oynadıklarına göz atalım…

MUNDANE ASTROLOJİ DE GEZEGENLERİN ROLÜ

 • Güneş: Başbakan, kabine bakanları, hükümdar, hakimler, yargıçlar ve otoriteyi ilgilendiren tüm kişiler.
 • Ay: Sıradan insanlar, kalabalıklar ve ortak veya kamuya ait tüm konularda.
 • Merkür: Edebiyat dünyası, gazeteler, yayıncılar, büyükelçiler, ticaret ve ticaret, yerel ulaşım ve ülkenin iletişim ve telekom endüstrisi.
 • Venüs: Kadın sorunları, ulusal doğum oranları, evlilik ve çocuk bağlı sosyal faktörler. Ressamlar, müzisyenler. Spor ve eğlence, barış ve diplomatik çözünürlüklerde Tesisleri.
 • Mars: Askeri, askerler ve askeri ve deniz erkekleri kaydetti. Savaş, terör saldırıları, endüstriyel anlaşmazlıklar, grevler ve çatışmalar. Muhalefet güçleri. Yangın hizmetleri, kundaklama vb
 • Jüpiter: Dini ve adli dünya; ulusal veya devlet dini, rahipler, Divines. Adalet sistemi ve belirgin hakimler, avukatlar. Ülkenin zenginliği, bankalar ve bankacılar.
 • Saturn: Yaşlılar ve olgun nüfus. Ulusal ölüm oranı. Hayat salgınlara tehdit. Kara sahipleri, çiftçiler, madenler, kömür ve maden ve mineral bağlı sanayi. Devlet cenaze, kamu üzüntü ve hayal kırıklığı. Devlet varlıklar.
 • Uranüs: Kargaşa ve siyasi gerginlik salgınlar. Sağ-kanat siyasi fikirler, serbest piyasa kurumsal faşizm ve bireycilik doğru dürtü. bölücülük, bilimsel devrimler ve buluşlar, patlamalar, anarşi ve anti-politik tepki, gösteri, misilleme. Toplu sosyal bölünmeler; yanlısı ve anti; çıkar çatışması sonuçlanır.
 • Neptün: Sosyalizm, komünizm ve sol siyasi fikirler. Bu çetelerin, gizli araziler, sedasyon, dolandırıcılık, dolandırıcılık, yasadışı teşebbüs, sahte şirketler, kayıp, mengene ve tasfiye ile bağlantılıdır.
 • Plüton: Değişim, arıza ve rejenerasyon. Kamu görünümünden gizlidir hayat Yönleri. Siyasi Yeraltındaki, casusluk, organize suç, Gizli İstihbarat Servisi, bankacılık sistemleri, hisse senedi ve hisse, manipülasyon ve yolsuzluk.

 

MUNDANE ASTROLOJİ DE BURÇLARIN ROLÜ

 • Koç – bir bütün, kendi kendini görüntü ve nasıl kendisini dünyaya projeler olarak ulus.
 • Boğa – ekonomi.
 • İkizler – Eğitim, periyodik yayınlar, PTT, radyo, ulaşım, genel ve bilimde iletişim.
 • Yengeç– Arsa ve konut, tarım ve Meclis’te muhalefet.
 • Aslan– Ulusal zevk ve eğlence, spor, genel eğlence ve çocukların tüm şekilleri.
 • Başak – “çalışan sınıflar” sol kanat örgütleri, halk sağlığı, silahlı kuvvetler ve sivil hizmet.
 • Terazi – Dış ilişkiler genellikle, savaş gibi antlaşmalar.
 • Akrep – Yabancı ülkelerde, suç ve kamu güvenliği ile finansal ilişkiler.
 • Yay – hukuk, din, felsefe ve bilim.
 • Oğlak – devlet, hükümet ve ulusal prestij Başkanları.
 • Kova – Parlamento, özellikle alt ev ve yerel hükümet.
 • Balık – yaşlı, hayırsever toplumlar, gizli dernekler, manastırlar ve kurumsal din Cezaevleri, hastaneler, evler.

 

MUNDANE ASTROLOJİ DE EVLERİN ROLÜ

1. EV: Ülke ve bir bütün olarak sakinleri, refah ve sağlık veya ters genel şartları.

2. EV: Milli servet, maliye, gelir ve tüm fiyatlar ve bu bankalar, borsa, finans kurumları, para piyasaları ve ticaret gibi para verme ile ilgili faaliyetleri.

3. EV: demiryolları, karayolu ve nehir trafiği, otomobillerin gibi, iletişim ağları, haber medya, internet, telefon, faks, gazete Postane olarak haber ve bilgi yayma Tüm aracı olarak yurtiçi nakliye, hareket ya da her türlü iletişim aracı , dergi, geçici yayınlar, süreli yayınlar ve aynı zamanda komşu ülkelerin.

4. EV:  Üzerinde Maden, binalar, bitkiler, üretmek, kara ve sahipleri / işçi. Aristokrasi ve de Meclis’te muhalefet ile tezat olarak hükümdar / demokrasi ile tezat gibi insanlar. Bu evde bir malefik’in onuncu evine muhalefet ile hükümeti etkileyebiliyor.

5. EV: Tiyatro, halk evleri ve eğlence ve zevk her yerde. Doğum oranı, çocuk, cinsel kaygılar, spor, spekülasyon ve kumar.

6. EV: Halk sağlığı veya hastalık ve salgın hastalıklar, sağlık hizmeti, Devlet Memurları, istihdam, Sendikalar, işçiler. çalışanlar vb

7. EV: Dış ilişkiler, diğer ülkelerle ilişkileri olsun dost veya düşman, siyasi veya ticari, hem de ulusal evlenme / boşanma oranı.

8. EV: Kamu ölüm – ölüm oranı. Ölen insanların ve ölüm görev türlü. Yabancı ülkelerle mali ilişkileri.

9. EV: Kargo, deniz trafiği, yolcu veya ticaret ile bağlantılı olup olmadığını havayolu endüstrisi ve genellikle uzun mesafe trafiğini. Uzun mesafeli ya da uluslararası iletişim. Din, Kiliseler, vaiz ve inanç sistemleri. Kanun, üniversitelerin, profesör Mahkemeleri. Felsefi ve bilimsel kuruluşlar ve yayınlar.

10. EV: Monarch, Başbakan veya Cumhurbaşkanı. Devlet ve otorite insanlar. Royalty ve seçkin ve ünlü insanlar. Ulusal itibar, ulusal ticaret, kredi ve güç ve kamu istihdam oranı.

11. EV: Parlamento. Town and Country Konseyleri ve benzeri organları. Milletin arkadaşlar. Mevzuat ve refah devleti.

12. EV: Ülkenin Cezaevleri, ıslahevi, suçlular, casuslar, gizli düşmanlar evde veya yurtdışında. Hastaneler, sığınmaevi, zayıf, sakat ya da refah devletinin ihtiyacı olanlar için kurumlar.

Mundane Astroloji derslerimize katılmak için Temel ve İleri Seviye Astroloji eğitimini almış olmak şarttır.